Evde Fizik Tedavi Nedir? Kimlere Uygulanır?

evde fizik tedavi nedir

Evde Fizik Tedavi Nedir? Fizik tedavi alması gerekip herhangi bir sebepten dolayı fizik tedavi hizmetini kendi evinde almak isteyenler içindir. Kişilerin kaybettiği fonksiyonel ve fiziksel kapasitelerini tekrar kazanmalarını sağlayacak bütüncül tedavidir.

Evde fizik tedavi yöntemi ile hastaların daha kısa süre içerisinde tedavi edilmeleri sağlanmaktadır. Fizik tedavi ile hastanın yakından takip edilmesi sağlanır. Ayrıca ihtiyaca göre hasta için gerekli materyallerin seçilmesi ile evde fizik tedavi yapılmaktadır.

Evde Fizik Tedavi » İstanbul Evde Fizik (istanbulevdefizik.com)

Evde Fizik Tedavi Nedir?

Hasta için pek çok avantaja sahip olan evde fizik tedavi, özellikle hastanın kendini daha güvende hissetmesi açısından sıklıkla tercih edilmektedir. Konforlu ve daha rahat bir ortamda evde fizik tedavi kapsamında yalnızca fizik tedavi uzmanları hasta ile ilgilenmektedir. Tedavi sürecince yanlarında olmaktadır. Uzman fizik tedavi ekibi ile evde yapılması gereken tüm egzersizler ve manüel terapi yöntemleri gerçekleştirilmektedir. Ayrıca evde fizik tedavi hizmeti içerisinde elektrik akımları teknikleri de hastaya uygulanır. Bu da yapılan fizik tedavi uygulamalarındandır. Tedavi sürecinde hasta ile evde birebir ilgilenebilmeyi sağlar. Ve tedaviyi adım adım takip edebilme şansı da evde fizik tedavi seçeneğinde daha yüksek olabilmektedir.

Evde Fizik Tedavi Hangi Hasta Grupları İçin Uygundur?

Özellikle engelliler için pek çok avantajı olan evde fizik tedavi, pek çok hasta grubu da yararlanabilir. MS hastaları, kısmi veya tamamen felçli hastalar bu guruba dahildir. Yine omurilik yaralanmalarına bağlı olarak hareket kısıtlılığı yaşayan bireylerde hizmeti alabilmektedir.

Ayrıca yürüme bozukluğu olanlar, Parkinson hastaları ve kas sisteminde oluşan sorunlardan dolayı yürümekte zorluk yaşayan hastalar için evde fizik tedavi hizmetimiz bulunmaktadır. Bunlar dışında kanser ve yoğun bakım ya da ameliyat gibi ciddi sağlık sorunları yaşayanlarda yararlanabilir.

Ek olarak evden dışarı çıkmakta zorlananlar için de uzman ekibimiz ile evde fizik tedavi hizmetini sunmaktayız. Fizik tedavi hizmetimizden bel ve boyun fıtığı ya da kan hastalıklarına bağlı olarak hareket kısıtlılığı yaşayan hastalarda yararlanabilmektedir.

Evde Fizik Tedavi Kaç Seans Sürmektedir?

Hizmetini verdiğimiz Evde fizik tedavi seansları, belirli ve sabit seans aralığına sahip değildir. Fizik tedavi uzmanlarının hastayı incelemesinin ardından hastanın durumuna uygun tedavi seanslarını hazırlamaktadırlar. İyileşme süreci anlık olarak takip edilen hastalar için evde fizik tedavi seansları ve sıklığı değişkenlik gösterebilmektedir.

Evde Fizik Tedavi Avantajları Nelerdir?

  • Evde fizik tedavi hizmetimiz ile hasta, kendi evinin konforunda kendini daha güvende hissederek tedavi olabilmektedir.
  • Hem rahatlık hem de güven hissi yaşaması hastanın evde fizik tedavi hizmetine dahil olmasını sağlar. Ayrıca psikolojik olarak da kendini iyi hissetmesi tedavi sürecini olumlu etkileyebilmektedir.
  • Hastanın sağlık durumuna göre fizik tedavi uzmanları tarafından evde özel bir ortam hazırlanması sağlanmaktadır.
  • Hastaneye gitmekte zorlanan, evden çıkamayan hastalar için evde fizik tedavi hizmeti oldukça sağlıklı bir yöntemdir. Ayrıca zamandan tasarruf sağlamaktadır.

İyileşme sürecini daha da hızlandıran evde fizik tedavi hizmetimizden yararlanmak için bizleri dilediğiniz an arayabilirsiniz.